MASS MASSACRE ''Repentance In Gangrene'' (30.11.2010)


Coyote Records - 2010 - Ukrayna

Mass Masacre Ukranya’dan çıkan brutal death metal yapan bir grup. Coyote Records dan çıkan Repentance In Gangrene ilk albümleri. 2004 yılında kurulan grup daha önce promo ve demo kayıtlar yayınlamış ancak bu ay yayınlanan albüm ile isimlerini yavaş yavaş duyurmaya başladılar. Bir çok blogda karşıma çıkan bu grup Coyote Records’un gönderdiği promo pakette karşıma çıkınca öncelik sırası vermem gerektiğini hissettim.

Brutal death metal dinleyicileri için verimli geçen 2010 senesinin miraslarından birisi de Mass Masacre oldu diyebilirim. Tüm algıları rahatsız edecek 14 çalışma var albümde birçok şarkının sahip olduğu ürkütücü intro ya da outrolar ile ıssız girilen yolda çok kan döküleceği korkusunu yaşatıyor dinleyene.Bir saniye bile insiyatif kullanmayan gitar rifflerine eşlik eden öfkeli davul ritimlerini vokalin kustuğu nefret tamamlıyor. Drowning In To Carnage huzur veren ancak bu huzurun nedenini sorgulatmaya başlarken yüzümüze çarpan yumruk bize albümün genel soundu hakkında daha net bilgi vermiş oluyor. Aynı durum Dehumanized çalışmasının outro bölümünde yer alan kırbaç seslerindede kendisini belli ediyor. Hopeless Civilization, Vomited Society ve Invitation To Grave benim şu ana kadar dikkatimi çeken şarkılar oldu. Albüm kapağı korku film afişi tadında ve gayet güzel. Bunda ise Cem Çelik isimli bir Türk’ün katkısı var. Albüm kapağındaki bilgiden yola çıkarak bunu söylüyorum.

Sonuç olarak çok farklı bir b.d.m. grubu değil,her hangi yenilikçi yönleri de yok. Ancak piyasada zaten var olanı ve yapılanı yapmak konusundaki çizgiyi iyi bir şekilde takip etmişler. Doğu Avrupalı grupları bu yüzden her zaman taktir etmişimdir.

7.8/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 484 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions