FLESH CONSUMED ''Ecliptic Dimensions of Suffering'' (13.12.2010)


Unique Leader Records - 2010 - A.B.D.

Bu senenin bitmesini ısrarla istemiyorum! 2010 yılı brutal death metal adına o kadar sağlam albümleri bünyesinde barındırdı ki bu beni gelecek konusunda ciddi şekilde endişelendiriyor. Çünkü metal müzikte iyi giden şeylerin ardından gelen sıçışlara yabancı değiliz. Neyse tıraşı keserek konuya gelmek istiyorum. BDM seven herkesin Flesh Consumed ismine yabancı olmadığını (olmamalı) tahmin edebiliyorum. Amerika’dan çıkan en sağlam gruplardandır, benim görüşümce. –ki bu unvanı sadece 2 albüm ve 2 ep ile şimdiden hak ettiler. ‘’ ...Mutilate, Eviscerate, Decapitate...’’ aldığı haklı olumlu eleştiriler ile Eylül sonunda çıkan ‘’Ecliptic Dimensions of Suffering’’ beni oldukça heyecanlandırıyordu. Geçenlerde elime geçti ve beklediğime değen bir çalışma olduğunu ilk dinleyişte onayladım.

Kolay değil; Amerika gibi bir yerde ellerindeki her şeye güvenip muhalif bir duruş sergileyebilmek. Popüler kültür ile yıkanan beyinlere hala ‘’gore’’ öğeler yükleyebilmek.. hem de hiç kolay değil.. Müzikler bilinç altına öylesine sinsi bir şekilde işliyor ki vücuda yavaş yavaş batan kıymıkların açtığı deliklerden birden kan fışkırırcasına bir patlama etkisi yaratıyor. Ve bu bütünü bozmamak adına şarkı adı vermek yerine tamamına hakim olmanız için tüm albümü ard arda birkaç kere dinlemenizi öneriyorum. Deicide, Suffaction, Cannibal Corpse, Deeds Of Flesh’in izinden giden bu çaylaklar yakında Onların yerini alırsa hiç şaşırmayın.

Son yüzyılımızda California acımasızlığını yansıtan grupları görmenin verdiği keyfi Flesh Consumed ile sizde yaşayın !

9/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 432 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions