FLESH CONSUMED ''Ecliptic Dimensions of Suffering'' (13.12.2010)


Unique Leader Records - 2010 - A.B.D.

Bu senenin bitmesini ısrarla istemiyorum! 2010 yılı brutal death metal adına o kadar sağlam albümleri bünyesinde barındırdı ki bu beni gelecek konusunda ciddi şekilde endişelendiriyor. Çünkü metal müzikte iyi giden şeylerin ardından gelen sıçışlara yabancı değiliz. Neyse tıraşı keserek konuya gelmek istiyorum. BDM seven herkesin Flesh Consumed ismine yabancı olmadığını (olmamalı) tahmin edebiliyorum. Amerika’dan çıkan en sağlam gruplardandır, benim görüşümce. –ki bu unvanı sadece 2 albüm ve 2 ep ile şimdiden hak ettiler. ‘’ ...Mutilate, Eviscerate, Decapitate...’’ aldığı haklı olumlu eleştiriler ile Eylül sonunda çıkan ‘’Ecliptic Dimensions of Suffering’’ beni oldukça heyecanlandırıyordu. Geçenlerde elime geçti ve beklediğime değen bir çalışma olduğunu ilk dinleyişte onayladım.

Kolay değil; Amerika gibi bir yerde ellerindeki her şeye güvenip muhalif bir duruş sergileyebilmek. Popüler kültür ile yıkanan beyinlere hala ‘’gore’’ öğeler yükleyebilmek.. hem de hiç kolay değil.. Müzikler bilinç altına öylesine sinsi bir şekilde işliyor ki vücuda yavaş yavaş batan kıymıkların açtığı deliklerden birden kan fışkırırcasına bir patlama etkisi yaratıyor. Ve bu bütünü bozmamak adına şarkı adı vermek yerine tamamına hakim olmanız için tüm albümü ard arda birkaç kere dinlemenizi öneriyorum. Deicide, Suffaction, Cannibal Corpse, Deeds Of Flesh’in izinden giden bu çaylaklar yakında Onların yerini alırsa hiç şaşırmayın.

Son yüzyılımızda California acımasızlığını yansıtan grupları görmenin verdiği keyfi Flesh Consumed ile sizde yaşayın !

9/10

Yazar: Reborn
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 396 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions