HUMANITY FALLS ''Ordaining the Apocalypse'' (19.12.2010)


The Path Less Travelled - 2010 - A.B.D.

Humanity Falls Amerikalı bir Deneysel Brutal Death/Grind grubu. Grubun debut albümü Ordaining the Apocalypse The Path Less Travelled Records'tan çıkmış.

Grubun 2 elemanı Animals Killing People grubununda elemanları. Bu durum bende başta bir slam havası esicek gibi düşünce oluşturmuştu. Fakat tahmin ettiğim gibi değilmiş. Aslen brutal death/grind'tan çok deneysellik ön planda desek daha doğru olur.

Vokaller brutal vokal ve guttural vokalimsi işlerden oluşuyor. Gitarlar yer yer çok teknik, yer yer çok kaotik farklı farklı riffler denemişler. Sabit bir riff yapısından söz etmek zor. Davulcuda duruma göre yol tutturmuş. Blastlı, çift kroslu bölümler olduğu gibi, ağır aksak giden bölümlerde mevcut.

Albüm kapağını Jeroen van Valkenburg çizmiş. Mavinin yoğunluklu olduğu, insan cesetlerinin üst üste konulduğu değişik bir şey. Grubun söz konseptinin felsefe olması dolayısıyla albüm kapağından anlam çıkarmaya çalıştım. Fakat pekte anlam çıkarılacak türde bir kapak değil.

Eğer ki arada brutal death metal dinliyim ama deneysel değişik bir şey olsun diyorsanız sizlik grup diyebilirim.

7.5/10

Yazar: Thegutturalbender
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 454 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions