HUMANITY FALLS ''Ordaining the Apocalypse'' (19.12.2010)


The Path Less Travelled - 2010 - A.B.D.

Humanity Falls Amerikalı bir Deneysel Brutal Death/Grind grubu. Grubun debut albümü Ordaining the Apocalypse The Path Less Travelled Records'tan çıkmış.

Grubun 2 elemanı Animals Killing People grubununda elemanları. Bu durum bende başta bir slam havası esicek gibi düşünce oluşturmuştu. Fakat tahmin ettiğim gibi değilmiş. Aslen brutal death/grind'tan çok deneysellik ön planda desek daha doğru olur.

Vokaller brutal vokal ve guttural vokalimsi işlerden oluşuyor. Gitarlar yer yer çok teknik, yer yer çok kaotik farklı farklı riffler denemişler. Sabit bir riff yapısından söz etmek zor. Davulcuda duruma göre yol tutturmuş. Blastlı, çift kroslu bölümler olduğu gibi, ağır aksak giden bölümlerde mevcut.

Albüm kapağını Jeroen van Valkenburg çizmiş. Mavinin yoğunluklu olduğu, insan cesetlerinin üst üste konulduğu değişik bir şey. Grubun söz konseptinin felsefe olması dolayısıyla albüm kapağından anlam çıkarmaya çalıştım. Fakat pekte anlam çıkarılacak türde bir kapak değil.

Eğer ki arada brutal death metal dinliyim ama deneysel değişik bir şey olsun diyorsanız sizlik grup diyebilirim.

7.5/10

Yazar: Thegutturalbender
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 473 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions