INHUME ''Moulding the Deformed'' (21.12.2010)


War Anthem Records - 2010 - Hollanda

INHUME adından da anlaşılabileceği gibi çok gaddar bir işe imza atmış. Moulding the Deformed adlı albüm War Anthem Records'tan çıkmış. 13 parçalık bu albümde brutal death ve grindcore karması bir işe uğraşmışlar. İstediklerini de yapmışlar.

Davullar genelde grindcore'da rastlayabileceğimiz stilde bir çalışa sahip. Speed ataklar bolca mevcut. Gitarlarda genel anlamıyla hafif brutal death metal etkili death/grind riffler var diye tarif etsek sanırım doğru olur. Hafif bir slamsı etkili, teknik işlerde olsada genel anlamda death/grind tipi rifflerin ağırlıkta olduğu bir yapı hakim.

Vokalci Pig ve Guttural Vokal işlerine bakıyor. Vokalcinin Cliteater grubunda sölüyor olmasından mıdır bilemiyorum ama fektli vokal işlerine de girişilmiş. Çok süper ötesi guttural vokal veya pig vokaller yok. Ortalama bir pig ve guttural vokal var diyebilirim. Albümün genelinde bildiğin yoldan şaşma, 3'ten şaşma 5'i aşma mantığı güdülmüş var diyebiliriz sanırım.

Albümün kaydı grubun sounduna göre oldukça güzel ve nispeten temizde denilebilir. Albüm kapağını Monstrosity (USA)'den Mike Hrubovcak çizmiş. Cesetleri asmışlar, kesmişler, öle kasaphane gibi bir yer. Inhume'un bence en güzel albüm kapağı olmuş diyebilirim. Bunun haricinde üst düzey süper bir kapak diyemem. Klasik gore kapağı desek yeridir.

Death/Grind dinliyim ama biraz brutal death etkisi olsun, birazda goregrind işinde varım efektli vokallerde olsun diyorsanız sizlik iş diyebilirim.

7/10

Yazar: Thegutturalbender
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 465 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions