BLACKENED SYMPHONY ''Eyes Of Eternity'' (12.01.2011)


Noisehead Records - 2010 - İtalya

İtalyan grup Blackened Symphony 2010 yılında Noisehead Records etiketiyle çıkarmış olduğu ilk full-length'i Eyes of eternity ile gelecek zamanlarda adından sıkça bahsettireceğe benziyor. Fakat grup 2006 yılında kurulmuş olmasına rağmen 2010 yılına kadarki süre koskoca bir sır. Araştırdım ama hakkında bulamadığım tek konu bu..Sanırım grubun fazla faal olmamasından kaynaklı bir durum...

Eyes of eternity'i dinlediğimde beni 90'ların melodik-senfonik alt yapılı black metal dönemlerine götüren(özellikle de, Old Man's Child, Dissection, Naglfar, Agathodaimon vb.) bir albüm oldu. Özellikle bu tarzı sevenlere şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü o zamanları özlediğimden midir nedir gerçekten dinlerken kendimden geçtim diyebilirim :)

Besteler oldukça özgün, enstrümanlarına çok hakimler, vokal çok başarılı, özellikle kulaklarımın duymayı özlediği kendine has bir scream vokali var.Kim ne derse desin bazılarının sadece yapmak için yapıp ortada ben müzisyenim diye kasım kasım kasılıp da öldürdüğü o ruhu yeniden diriltmeyi başarmışlar. Imaj, kapak, sözler her şey abartısız ve sade, nedendir bilinmez biraz gizemli takılmış arkadaşlar :) O yüzden uzun uzadıya yorum yapamayacağım haklarında.

Albümden tavsiye ettiklerim ; Tabi ki hepsiii dermişim :)) Eyes of eternity, morbid evolution, dead line, kingdom of eyes, falling down... Benzeşen gruplar; yukarda da belirttiğim gibi - Old Man's Child, Dissection, Naglfar, Agathodaimon, Elite vb.

9/10

Yazar: Naenia Virtus
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 513 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions