IGNITION-CODE ''Upgraded'' (04.02.2011)


İtalya'dan Ignition-Code'un 3 parçalık bir promo cd'si ulaştı elime. 2007 yılında Sawthis (daha önce kritiklemiştim) ve The Juliet Massacre elemanları tarafından kurulan grubun ilk ürünü bu sanırım, ayrıntılı bilgiye sahip değilim.

12 dakika civarında süren promoda gerek davul ritmleri gerekse gitar teknikleri mathcore etkisi çok fazla, bunun yanı sıra İsveç melodic death metali de işin içine girmiş. Karışık bir tarz olmuş, grup kendi tarzını math-death olarak isimlendirmiş ama çok da bilmeyenler için basite indirgersek teknik hardcore etkileşimleri bulunan melodic death metal denince belki daha iyi anlaşılır.

Şarkılar, melodic death metal gruplarında duymaya alışkın olduğumuz scream-brutal arası vokaller ve metalcore gruplarından duymaya alışkın olduğumuz tatta clean vokaller içeriyor.

Math sound'unu kaldırabilecek kalitede bir prodüksiyon yapılmış, oldukça başarılı bir kayıt. Bu tarzı sevenler bu gruba kulak verebilir...

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 467 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions