IGNITION-CODE ''Upgraded'' (04.02.2011)


İtalya'dan Ignition-Code'un 3 parçalık bir promo cd'si ulaştı elime. 2007 yılında Sawthis (daha önce kritiklemiştim) ve The Juliet Massacre elemanları tarafından kurulan grubun ilk ürünü bu sanırım, ayrıntılı bilgiye sahip değilim.

12 dakika civarında süren promoda gerek davul ritmleri gerekse gitar teknikleri mathcore etkisi çok fazla, bunun yanı sıra İsveç melodic death metali de işin içine girmiş. Karışık bir tarz olmuş, grup kendi tarzını math-death olarak isimlendirmiş ama çok da bilmeyenler için basite indirgersek teknik hardcore etkileşimleri bulunan melodic death metal denince belki daha iyi anlaşılır.

Şarkılar, melodic death metal gruplarında duymaya alışkın olduğumuz scream-brutal arası vokaller ve metalcore gruplarından duymaya alışkın olduğumuz tatta clean vokaller içeriyor.

Math sound'unu kaldırabilecek kalitede bir prodüksiyon yapılmış, oldukça başarılı bir kayıt. Bu tarzı sevenler bu gruba kulak verebilir...

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 494 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions