KRV ''Ograma'' (02.03.2011)


Zero Budget Productions - 2010 - Bosna-Hersek

Bosna-Hersek'ten dinlediğim ilk grup olabilir, yine de emin değilim, belki bir kaç black metal grubu daha dinlemiş olabilirim daha önceden. 2003 yılında kurulan grup 4 albüm sonrası dağılmış (Metal-Archives kaynaklı konuştum, oranın yalancısıyım). En son 2010 yılında Ograma adlı albüm "NHR Records" etiketi ile piyasaya çıkmış, benim şu an dinlediğim albüm ondan farklı bir re-release; Zero Budget Productions tarafından basılmış ve ek olarak grubun 2004'teki "U Kamenom Grobu" adlı EP'si yer alıyor, Metal Archives'te bu EP için 2007 denmiş ama albüm kapağı üzerinde 2004 yazıyor, herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın, albüm kapağı üzerindekinin doğru olduğunu var sayıyorum.

10 yeni + 5 eski şarkıdan oluşan albümde grup old-school black metal icra ediyor. Yeni şarkıların prodüksiyonu daha iyi tabii ki ama eski şarkıların da atmosferi oldukça soğuk ve karanlık. Her iki kayıt da tarz için yeterli düzeyde başarıya sahip.

Black metal dinleyicisine tavsiye edebileceğim güzel bir albüm, bir göz atmakta fayda var...

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 462 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions