AMONG THE MORTALS ''Of Ignorance and Dismissal'' (10.03.2011)


Self-Released - 2011 - Finlandiya

Finlandiya'dan bu kez AMONG THE MORTALS'ın albümü dönüyor cd-rom'da. 1997 yılında kurulup bir demo çıkaran grup uzun yıllar süren sessizliğini 2009 yılında bir EP ile bozmuş, yeni tam süreli albüm ''Of Ignorance and Dismissal'' ise geçtiğimiz Şubat ayında, herhangi bir şirketten bağımsız olarak 200 adet sınırlı sayıda basıldı. Bunlardan biri benim elimde. Kapak resmi hoşuma gitti :)

Grup progressive/melodic death metal icra ediyor. Tarz için zayıf bir prodüksiyon olmuş. Kayıt kalitesi, şarkıların müzikalitesini düşük gösteriyor ama yine kulak verip dinlediğimizde herhangi bir sıkıntı yok diyebiliriz. Şarkılara uygun klavyeler ve progresif sololar oldukça başarılı. Sadece albümün genel temposunun biraz daha yüksek olmasını beklerdim, o zaman müziğin death metal yanı biraz daha öne çıkabilirdi belki.

Melodik yada progressive death metal adına standartlardan sıyrılmış enteresan bir grup, bir dinlemekte fayda var..

7/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions