CREMATORY ''Infinity'' (27.03.2011)


Massacre Records - 2010 - Almanya

1991’den bu yana kariyerine 11 stüdyo albümü sığdırmış karanlık ve hüzünlü şarkıların mimarı Alman gothic  grubu Crematory var playlistimde.

Albüm 10 parçadan oluşuyor. Depeche Mode şarkısı olan Black Celebration ‘ı coverlama gereği duymuşlar pek beğenmedim olmasa da olurdu vasat bir cover olmuş. Şahsen ben Crematory’nin cover yapmasından yana değilim Metallica’nın ‘’One’’ parçasını da coverlamışlardı zamanında ve Sisters  Of Mercry  ‘’ Temple Of Love’’ parçasını da dinlerken haz almamıştım mümkünse cover yapmasınlar biz yine o bildiğimiz güzide şarkıları kendi gruplarından dinleyelim =) Albüme eksi getirmiş bu cover olayı baştan belirtiyim.

Albümdeki   favori  parçam ‘’ A Story About...’’ farklı bir havaya sokuyor beni dinlerken o aralardaki thrash riffleri beni etkiledi galiba Crematory bu albümde sadece gothic değil farklı tarzları da içinde barındıran bir albüm yapmış ilgimi de bu çekiverdi zaten. Grubun diğer albümlerinde görülen death alt yapısından sapması da ayrı bir konu. Clean vokal takviyesi de cuk oturmuş şarkılara. Bazen zamanla severiz şarkıları ilk dinlediğimizde garip gelir yabancılık çekeriz, zamanla alışarak sindirebileceğim bir albüm yapmışlar, ayıla bayıla dinlemedim ama herkesi o atmosferik ve melankolik melodilere kendilerini kaptıracağını düşünüyorum. 

Kısacası bu albümle asıl çizgisinden sapmış işi birazda deneyselliğe getirmiş Crematory. Yinede onları sevmek dinlemek için öncelikli şart Gothic sever olmak iyi dinlemeler herkese…

6/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 482 oy)


 
THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions