ARKAN ''Hilal'' (27.03.2011)


Season of Mist - 2008 - Fransa

Arkan Fas ve Cezayir asıllı Fransız elemanlardan oluşan Orphaned Land tadında bir grup hatta ondan daha çok bağrınıza basacağınız kesin. Doğu etnik ezgilerini  melodik death öğeleriyle  birleştirmeyi başaran ARKAN çıkardığı albüm ve demolarla da çizgisini korumakta. Death ile oryantal müziği birleştirip ilklere imza atan Orphaned Land’ın izinden gitmekte kararlı ARKAN.

Müziğindeki oryantal ezgiler onları daha bir sempatik kılıyor nede olsa biz kendi müziğimize yakın olan grupları pek bir sever yüceltiriz. Bu albümde bana Rotting Christ /Aealo albümünün konseptini hatırlattı ortak noktaları ikisi de konsept albüm ve kendi ezgilerini bol bol harmanlamış müziğiyle.

Kuzey, Güney, Doğu ve Batı melodileri ustalıkla birleştirip birbirinden renkli şarkılar dokumaktalar. Sarah ablamızın o akıllardan çıkmayan huzurlu sesi şarkılara güzellik katmış, her parçada duyulan Arapça ezgiler vurmalı çalgılar ezici ve süper hızlı oryantal rifflerin etkisiyle Brutal vokaller karşılıyor bizi. Orphaned Land vokali Kobi Fahri’de yeni çıkacak albümleri SALAM için Arkan’a katkıda bulundu bu arada 18 Nisan’da çıkacak olan Salam albümlerini de merakla bekliyorum. Grup Arap müziği sonsuz ilham vermekte bize diyor bu yeni albüm daha başlangıç olucaymış dinleyince bizden vazgeçemeyeceksiniz diye de eklemişti bloglarında myspacelerinde okudum baya iddialılar bu yeni albüm için ne diyelim biz daha Arkan’ı dinlerken yeni albüm haberi de sürpriz oldu.

7/10

Yazar: Montrose

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions