ARKAN ''Hilal'' (27.03.2011)


Season of Mist - 2008 - Fransa

Arkan Fas ve Cezayir asıllı Fransız elemanlardan oluşan Orphaned Land tadında bir grup hatta ondan daha çok bağrınıza basacağınız kesin. Doğu etnik ezgilerini  melodik death öğeleriyle  birleştirmeyi başaran ARKAN çıkardığı albüm ve demolarla da çizgisini korumakta. Death ile oryantal müziği birleştirip ilklere imza atan Orphaned Land’ın izinden gitmekte kararlı ARKAN.

Müziğindeki oryantal ezgiler onları daha bir sempatik kılıyor nede olsa biz kendi müziğimize yakın olan grupları pek bir sever yüceltiriz. Bu albümde bana Rotting Christ /Aealo albümünün konseptini hatırlattı ortak noktaları ikisi de konsept albüm ve kendi ezgilerini bol bol harmanlamış müziğiyle.

Kuzey, Güney, Doğu ve Batı melodileri ustalıkla birleştirip birbirinden renkli şarkılar dokumaktalar. Sarah ablamızın o akıllardan çıkmayan huzurlu sesi şarkılara güzellik katmış, her parçada duyulan Arapça ezgiler vurmalı çalgılar ezici ve süper hızlı oryantal rifflerin etkisiyle Brutal vokaller karşılıyor bizi. Orphaned Land vokali Kobi Fahri’de yeni çıkacak albümleri SALAM için Arkan’a katkıda bulundu bu arada 18 Nisan’da çıkacak olan Salam albümlerini de merakla bekliyorum. Grup Arap müziği sonsuz ilham vermekte bize diyor bu yeni albüm daha başlangıç olucaymış dinleyince bizden vazgeçemeyeceksiniz diye de eklemişti bloglarında myspacelerinde okudum baya iddialılar bu yeni albüm için ne diyelim biz daha Arkan’ı dinlerken yeni albüm haberi de sürpriz oldu.

7/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 492 oy)


 
ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions