DEICIDE ''To Hell with God'' (28.03.2011)


Century Media Records - 2011 - A.B.D.

Yeniden Eski Günlere Dönmek Dileğiyle!...

Onlar Amerikan Death metal camiasının efsaneleri . Deicide ismi Latince ‘’Deus’’(Tanrı), ‘’ Cida’’(Katil-Öldüren) kelimelerinin birleşiminden doğmakta grubun ismi de zaten grubun benimsediği felsefeyi de gözler önüne sermekte. Kendi adlarını verdiği ilk albümleriyle çok başarılı oldular ve death metal piyasasında kendilerine sağlam bir yer edindiler. Grubun beyni Glen konserlerinde çarmıha gerilmiş Hz.İsa’nın maketlerini kullanıp, hayranlarına da hediye olarak :p gerçek hayvan organları kesip atıyordu bu hareketlerinden dolayı grup çok tepkiler aldı ama Deicide bu adamların umurunda bile değil!..    

Grubun soundu bilindik hızlı ve oldukça sert gitarlar, çiğ bass, tempolu ve yer yer aksak davul ataklarıyla bezenmiş. Sound sağlam olduğundan adamlar götürüyor işi zaten bu albüm hayal kırıklığı oluşturmuştu ilk dinlediğimde bende ama zamanla alıştım hazmı zor bir albüm o kadarda kötü olmadığı kanısına vardım geç de olsa, iyide değildi ama ortalarda bir yerde kalmıştı albüm. Eskisi gibi hızlı ve sert olmasa da brutaller arka planda kalmışsa da nakarata daha bir abanma durumu söz konusu fazla karanlık gizemli değil parçalar ama bunun yanında eğlenceli sololarda mevcut tabi. Fazla övülecek bir şarkı göremiyorum  ama en içime sinen parça ‘’ Empowered by Blasphemy’’ … Şarkıların konusu hep aynı bu hep eleştiri konusu olmuştur ama benim bu yönden bir sıkıntım yok tarzlarını severim sadece alışmışız ustalardan klasiklerin çıkmasına bu pek yavan geldi. Nankör değilim asla yaptığı muhteşem albümleri silip atamam  artık yeni albümü bekleyene kadar bizi oyalamaktalar bu albümle dinleyenlerde bir güzel sildi süpürdü, afiyet olsun!

5.5/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 414 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions