FADED SERENA ''Sweet sleep in misery'' (08.04.2011)


Self Released - 2009 - İstanbul

Faded Serena 2000li yılların başlarında ismini duyduğum bir grup, sanıyorum ki o dönemlerde kurulmuştu. 2004 yılında çıkardıkları "Theories of the Lost Lives" adlı demoyu dinlemiştim ama şu an arşivimin karmaşasında nerede olduğunu bulamadığımdan nasıl olduğunu pek hatırlayamıyorum. Gruptan uzun süredir ses soluk çıkmıyordu, 2009 yılında bu demoyu kaydetmişler, haberim yoktu, geçtiğimiz günlerde bana bu demoyu ulaştırdılar sağolsunlar.

Düşük tempolu, oldukça üzgün bir doom metal eseri olmuş, enteresan şeyler de var tabii ki, misal "Kindly water" adlı ilk şarkı depresif bir doom metal gidişatındayken, bayan vokal ve scream vokal oldukça uyumlu, hiç sıkıntı yok ama, bir yerden sonra davul, klavye ve clean gitar tonuna bağlayan kısım fazla fantazi olmuş, tabi bu tarz etkileşimler normal karşılanabilir, kiminin hoşuna gidebilir de... Diğer şarkıların klavyelerinde de bu tarz şeyler fark etmek mümkün.

Bayan vokal bir çok yerde enstrumanlardan çok ayrı kalmış, belki biraz efekt ile halledilebilirdi. Şarkılarda keman ve viyola da kullanılmış, tarz için oldukça destekleyici enstrumanlar ama yine miks kısmında sıkıntı yaşanmış.

Sonuç olarak Türkiye underground'ında takdir ettiğim gruplardan biridir Faded Serena, bir sonrakinde daha klas bir kayıt ile karşımıza çıkacağını umuyorum...

5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 421 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions