FADED SERENA ''Sweet sleep in misery'' (08.04.2011)


Self Released - 2009 - İstanbul

Faded Serena 2000li yılların başlarında ismini duyduğum bir grup, sanıyorum ki o dönemlerde kurulmuştu. 2004 yılında çıkardıkları "Theories of the Lost Lives" adlı demoyu dinlemiştim ama şu an arşivimin karmaşasında nerede olduğunu bulamadığımdan nasıl olduğunu pek hatırlayamıyorum. Gruptan uzun süredir ses soluk çıkmıyordu, 2009 yılında bu demoyu kaydetmişler, haberim yoktu, geçtiğimiz günlerde bana bu demoyu ulaştırdılar sağolsunlar.

Düşük tempolu, oldukça üzgün bir doom metal eseri olmuş, enteresan şeyler de var tabii ki, misal "Kindly water" adlı ilk şarkı depresif bir doom metal gidişatındayken, bayan vokal ve scream vokal oldukça uyumlu, hiç sıkıntı yok ama, bir yerden sonra davul, klavye ve clean gitar tonuna bağlayan kısım fazla fantazi olmuş, tabi bu tarz etkileşimler normal karşılanabilir, kiminin hoşuna gidebilir de... Diğer şarkıların klavyelerinde de bu tarz şeyler fark etmek mümkün.

Bayan vokal bir çok yerde enstrumanlardan çok ayrı kalmış, belki biraz efekt ile halledilebilirdi. Şarkılarda keman ve viyola da kullanılmış, tarz için oldukça destekleyici enstrumanlar ama yine miks kısmında sıkıntı yaşanmış.

Sonuç olarak Türkiye underground'ında takdir ettiğim gruplardan biridir Faded Serena, bir sonrakinde daha klas bir kayıt ile karşımıza çıkacağını umuyorum...

5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 447 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions