NORTHER ''Circle Regenerated'' (10.04.2011)


Century Media Records - 2011 - Finlandiya

Fin asıllı Melodic Death Metal grubu Norther yeni albümü ‘’ Circle Regenerated’’ i piyasaya sürdü. Albüm kapağı oylama sonucu belirlenmişti ve yeni vokal Aleksi Sihvonen ve yeni Gitarist Daniel Freyberg ‘in gruba dahil olmuştu. Onlar her ne kadar Cob ile kıyaslanmaya maruz kalsalar da yeni albüm gerçekten çok başarılı olmuş, farklarını da ortaya koymuşlar. Petri’nin gidişine şüphesiz herkes üzülmüştür onun vokali oldukça sağlam ve sempatik tavırlarıyla kendini sevdirmişti zat. Ensiferum’daki kariyeri daha ağır basmış olacak ki koptu gitti.

Bu albüm daha melodik , sert , hızlı ve klavyeler oldukça ön planda , koro halinde nakaratlar ve screamlerin bunalttığı anda clean vokaller imdadımıza koşuyor güzel bağlantılar olmuş. Ama bu klavyede rahatsızlık verici bir olay var lüzumsuz yere harbiden fazla kullanılmış olmasa da olurdu. Araya serpiştirilmiş power riffleride albüme ayrı hava katmış olsa gerek klavye olumsuzluğunu az da olsa bi’ kenara atmamı sağlıyor dinlerken. Sözlerde güzel bu albümde ne biliyim çok da saçma gelmedi diğer albümlerle kıyaslanınca. Genelde dandik absürt söz yazmada üstlerine tanımazdım. Vokal değişimi işe yaramış olsa gerek. Albümde bana göre , ‘’Believe’’ , ‘ We Do Not Care ‘ , ‘ Truth ‘ en sağlam parçalar yada nebiliyim en eli yüzü düzgün bıkmadan dinlenebilme özelliğine sahip en gaz parçalar olmaya aday. Kulak verin derim, süper değil ama dinlenebilir kalitede. Her ne kadar eksikler olsa da onlar artık ergen grubu olmaktan kurtuldular çıtayı biraz daha yüksek tutmayı başarmışlar kanımca.

6/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 454 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions