NORTHER ''Circle Regenerated'' (10.04.2011)


Century Media Records - 2011 - Finlandiya

Fin asıllı Melodic Death Metal grubu Norther yeni albümü ‘’ Circle Regenerated’’ i piyasaya sürdü. Albüm kapağı oylama sonucu belirlenmişti ve yeni vokal Aleksi Sihvonen ve yeni Gitarist Daniel Freyberg ‘in gruba dahil olmuştu. Onlar her ne kadar Cob ile kıyaslanmaya maruz kalsalar da yeni albüm gerçekten çok başarılı olmuş, farklarını da ortaya koymuşlar. Petri’nin gidişine şüphesiz herkes üzülmüştür onun vokali oldukça sağlam ve sempatik tavırlarıyla kendini sevdirmişti zat. Ensiferum’daki kariyeri daha ağır basmış olacak ki koptu gitti.

Bu albüm daha melodik , sert , hızlı ve klavyeler oldukça ön planda , koro halinde nakaratlar ve screamlerin bunalttığı anda clean vokaller imdadımıza koşuyor güzel bağlantılar olmuş. Ama bu klavyede rahatsızlık verici bir olay var lüzumsuz yere harbiden fazla kullanılmış olmasa da olurdu. Araya serpiştirilmiş power riffleride albüme ayrı hava katmış olsa gerek klavye olumsuzluğunu az da olsa bi’ kenara atmamı sağlıyor dinlerken. Sözlerde güzel bu albümde ne biliyim çok da saçma gelmedi diğer albümlerle kıyaslanınca. Genelde dandik absürt söz yazmada üstlerine tanımazdım. Vokal değişimi işe yaramış olsa gerek. Albümde bana göre , ‘’Believe’’ , ‘ We Do Not Care ‘ , ‘ Truth ‘ en sağlam parçalar yada nebiliyim en eli yüzü düzgün bıkmadan dinlenebilme özelliğine sahip en gaz parçalar olmaya aday. Kulak verin derim, süper değil ama dinlenebilir kalitede. Her ne kadar eksikler olsa da onlar artık ergen grubu olmaktan kurtuldular çıtayı biraz daha yüksek tutmayı başarmışlar kanımca.

6/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 410 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions