RUDRA ''Brahmavidya: Immortal I'' (14.04.2011)


Sonic Blast Media - 2011 - Singapur

Rudra! Zaman zaman adını duyardım ama hiç dinleme fırsatım olmamıştı, nitekim de Singapur'dan ilk defa üst düzey bir grup ulaşıyor elime, birkaç underground grup dinlemiştim ama böylesi ilk kez denk geliyor... Rudra 1992 yılında kurulmuş ve 19 senedir ara vermeden devam eden bir grup, bildiğim kadarıyla 2 demosu ve 6 albümü var.

''Brahmavidya: Immortal I'' geçtiğimiz Mart ayında piyasaya çıktı, bunun öncesinde çıkan albüm isimleri de şöyle "Brahmavidya: Primordial I" ve "Brahmavidya: Transcendental I". Yoga ile ilgili bir çeşit konsept oluşturulmuş gidiyor, Brahmavidya'nın ne olduğu konusunda bilgi için tıklayın.

Rudra'nın müziğine gelince, içerisinde bolca etnik etkileşimleri olan, beste yapısı olarak black metal etkileri bulunduran death metal diyebilirim. Özellikle İngilizce dışında kullanılan bir dil daha var, ne olduğunu bilmiyorum, Singapur'da konuşulan birkaç dil varmış (röportaj yaparsak aydınlanacağız), bu kısımlar fonetik açıdan kulağa çok güzel geliyor. Bunlar çeşitli kaynaklardan alıntılar da, araştırıp tek tek bahsedersem kritik çok uzayacak, merak ederseniz albümü alıp bookletten kendiniz uğraşın, değişik bir şeyler öğrenirsiniz.

İlgi çekici, mistik, enteresan şeyler barındıran bir şeyler dinlemek isteyenlere tavsiye ederim, Rudra oldukça klas bir grup.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 463 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions