RUDRA ''Brahmavidya: Immortal I'' (14.04.2011)


Sonic Blast Media - 2011 - Singapur

Rudra! Zaman zaman adını duyardım ama hiç dinleme fırsatım olmamıştı, nitekim de Singapur'dan ilk defa üst düzey bir grup ulaşıyor elime, birkaç underground grup dinlemiştim ama böylesi ilk kez denk geliyor... Rudra 1992 yılında kurulmuş ve 19 senedir ara vermeden devam eden bir grup, bildiğim kadarıyla 2 demosu ve 6 albümü var.

''Brahmavidya: Immortal I'' geçtiğimiz Mart ayında piyasaya çıktı, bunun öncesinde çıkan albüm isimleri de şöyle "Brahmavidya: Primordial I" ve "Brahmavidya: Transcendental I". Yoga ile ilgili bir çeşit konsept oluşturulmuş gidiyor, Brahmavidya'nın ne olduğu konusunda bilgi için tıklayın.

Rudra'nın müziğine gelince, içerisinde bolca etnik etkileşimleri olan, beste yapısı olarak black metal etkileri bulunduran death metal diyebilirim. Özellikle İngilizce dışında kullanılan bir dil daha var, ne olduğunu bilmiyorum, Singapur'da konuşulan birkaç dil varmış (röportaj yaparsak aydınlanacağız), bu kısımlar fonetik açıdan kulağa çok güzel geliyor. Bunlar çeşitli kaynaklardan alıntılar da, araştırıp tek tek bahsedersem kritik çok uzayacak, merak ederseniz albümü alıp bookletten kendiniz uğraşın, değişik bir şeyler öğrenirsiniz.

İlgi çekici, mistik, enteresan şeyler barındıran bir şeyler dinlemek isteyenlere tavsiye ederim, Rudra oldukça klas bir grup.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 415 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions