FETUSGRINDER RÖPORTAJI (Ağustos 2010)


FETUSGRINDER

Hamed biraz kendinden okuyucularımıza bahsedebilir misin ?
Ben Hamed Azizi (Fetusgrinder) Iran Death Metal ve Pers Death metali oluşumunun kurucusuyum. Ayrıca brutal death metal vokaliyim. Bir çok İranlı death metal grubunda vokalistlik yaptım ve kurucusu oldum. Şu anda İran'daki death metali dünyaya tanıtmak için yoğun çaba sarf ediyorum.

Duyduğum kadarıyla ilk İran'lı brutal death vokali sensin hikaye nasıl başladı oradaki izleyici brutal death metal tarzına nasıl tepkiler verdi ?
Aslında okuyucularınıza şöyle anlatmalıyım, ben İran'da ilk death metal dinleyen, ilk death metal vokali yapan, ilk kez death metal grubu kuran ve dünyaya tanıtmaya çalışan kişiyim, bunu ciddi anlamda belirtmek istiyorum. Son yıllarda bizim piyasamız gelişmeye başladı. Bende bu gelişmeyi gördükten sonra death metal tarzının İran'da gerçek anlamda bir hastalık gibi yayılabileceğini düşünmeye başladım. Çünkü daha önce kimse bilmiyordu ve doğal olarak da yapmayı denememişti. Bende bu pisliği yer yüzüne çıkardım ve işleri yoluna koymaya başladım. Aslına bakarsanız İran içerisinde tam anlamıyla death metal ve brutal death metal yaygınlaşmadı. Bunun için daha zamana ihtiyacımız var. Dileğim tüm Metal tarzların temsilcilerinin İran'da da bulunması.


PSDM-IRDM projesi nasıl başladı ?
Başlama sebebim şöyleydi; İran'da bir takım gruplar çıkıyor ve bu grupların tanıtılması gerekiyordu. Bu death metal milislerinin diğer ülkelerdeki death metalcilerle birleşmesi, kaynaşması asıl amacımdı. Böyle bir projeye başladım ve gerçekten hastalığımız giderek güç kazanıyor.

Bir çok ülkedeki death metal oluşumlarıyla kontak halindesin, karşılıklı olarak nasıl tepkiler aldınız? Çünkü büyük bir oranda Myspace ortamında her ülkeden açılmış profiller ve paylaşılan müzikler bulunuyor.
Metal sınır tanımaz felsefesi sayesinde tüm dünyadaki death metal fanatikleriyle irtibat haline geçiyoruz. Onlara kendi gruplarımızdan haberler, parçalar ve mesajlar gönderiyoruz. Onlarda bizlere...Çünkü metal müzik bir aile gibidir kuralını unutmuyoruz.
Türkiye'den de Cenotaph taki elemanlarla iletişim halindeyiz. TRDM.

Ülkenden çıkan yeni grupların tanıtımı için spesifik bir katılım şartın bulunuyor mu ?
Kuşkusuz bulunuyor. Onlardan her zaman profesyonel olmalarını istiyorum. Basit rifler üzerine müzik yapmamalarını müziklerinin bir temaya ait olmaları gerektiğini anlatıyorum. Aktif grupları daha çok desteklesem de şu an sürüncemede olan veya dağılmış gruplarında tanıtımlarını yapmaktan zevk duyuyorum.

Extreminal için ne söylemek istersin ?
Çocuklar röportajınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Irandaki tüm gruplar, dinleyiciler sizlere minnettar, başarılar..

www.myspace.com/hamedfetusgrinder
www.myspace.com/psdmirdmofficial


Yazar: Liova
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 338 oy)


 
OHOL YEG & KARANLIK Röportajı  EDGEFLAME Röportajı  KRAANIUM Röportajı  ZİFİR Röportajı  YAŞRU Röportajı 


IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions