COSMIC FUNERAL RÖPORTAJI (Kasım 2012)


COSMIC FUNERAL

Merhaba, öncelikle klasik bir giriş olacak ama grubun kısaca neler yaptığından bahsedebilirmisin ?
Cosmic Funeral, Ankaralı black metal grubu ; başlangıçta tek kişilik bir proje olarak 2009 da kuruldu, aynı yıl From Ashes To Fire isimli demomuzu yayınladık daha sonra gruplaşma sürecine girildi. 2012 de Godless War To Eternity isimli bir ep yayınlandı.

From Ashes to Fire ve Godless War to Eternity demolarını yayınladınız,özellikle son demonuz ile sizleri daha çok tanıma şansımız oldu,beklentilerinizi karşıladımı ,tepkiler vs. ?
Grup oluşum dönemine girdiğimizde yaptığımız işin sadece kendimizi tatmin etmek olduğunu biliyorduk zaten, ülkede metal müzik bile kendine bir yer bulamamışken, black metal yapmak masturbasyon yapmak gibi birşey bizim için, ep mizde iyi bir kayıt yapma imkanı bulduk, önümüzdeki aylarda albüm çalışmalarına başlıyoruz. isteğimiz kayıtlarımızın üst seviyelere çekerek black metalin ölmediğini göstermek.

Bir çok webzine de yer almışsınız,aldığınız tepkilerden en ilginci neydi ?
Gerçekten yaptığımız işin çok doğru olduğunu belirten kritikler yayınlandı. Bunlar en azadın yürüdüğümüz yolun yada yaptığımız işin saygı uyandırdığını gördük. Godless War To Eternity" is not for those afraid of the dark, from here the darkness is considered evil energy and we are absorbed by the Cosmos, by "all that ever was, all that is and everything that will be." The man-made dogmas are broken, what man creates can also be destroyed by himself (heavyhardmetalmania.net)

Kapak tasarımlarınız konusunda kimle çalıştınız ?
Kapak tasarımını Endonezyadan Bahrull Marta yaptı. Ekonomik açıdan bize çok destek oldu.

Grubun genel olarak felsefesinden söz edecek olursak bazı şarkılarınızda tarihi konular hakkında da hikayeler var,biraz bize genel olarak COSMIC FUNERAL felsefesinden bahsedermisin ?
Genel olarak herşeyin yıkım ve sonsuz bir yok oluş içerisinde olduğunu anlatıyor Cosmic Funeral, bunu da temellendirirken Limbonic Art ve Dissection'dan etkilendik. Bunu yanında tabi ki ilgimizi çeken diğer unsurlar savaşlar, mitler ve Türklerin tarihi ve inaçları; daha çok İslam öncesi ve unutulan ulus bilinci hakkında.

Genel olarak 2000 yılların sonlarından başlayarak black metal içerisinde değişik kaymalar olmaya başladı örneğin black/thrash, black n roll ,punk etkili, crust etkili gruplar,dünya bm piyasası ve yerli piyasa hakkında neler düşünüyorsun,karşılaştırma yapılamaz ama eksiklikler vs. neler ?
İyi bir black metal takipcisi olarak bu tarzlara pek yakın durmuyorum. Eski Darkthrone, Mayhem tabii ki herkezin saygısını kazanamıştır. Lakin türevlerinin beni pek açtığını söyleyemeyeceğim. Bu True Metal tarzında yaklaşımları olanlar gibi bir bağnazlık değil, sadece ilgi meselesi. Dünyada baktığımızda süslü iskandinav tarzı black metal grupları revaçta gibi görünsede, bence underground alemlerde leş kayıtlı - raw black metal grupları yoğunlukta. Yerli piyasa konusunda söyleyecek birşey yok zaten öyle bir olgu yok, konser yapacak organizatör yokken!!!

Son olarak konserler vs ,gelecek ile ilgili planlar neler ?
Ep lansman konserimizi Ankara da gerçekleştirdik kasım ayı içerisinde, aralık ve ocak aylarında konser planlarımız var. İzmir ve İstanbulda da konser vermek istiyoruz ileriki tarihlerde. Bunun yanında Aralık veya Ocak gibi 10 parçadan oluşan yeni albüm kaydına gireceğiz. Grubumuza verdiğin destekten dolayı sizlere teşekkür ederim.


Yazar: Cenk A.

 
GOREBRINGER Röportajı  BURIAL INVOCATION Röportajı  KNELL Röportajı  PERSECUTORY Röportajı  BLACK OMEN - VIDEO Röportajı 


Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions