MANIC DISEASE RÖPORTAJI (Ocak 2013)


MANIC DISEASE

Selamlar Manic Disease. Grup 2008'de Avusturya'nın Innsbruck kentinde kuruldu.Öncelikle grup fikrinin nasıl oluştuğundan ve grup elemanları birbirini nereden tanıyor bundan bahsedebilir misiniz?
Selamlar! Grup 2008 yılında en başta Persekutor, Doomed Desotalor ve Deathraiser tarafından kuruldu. Birbirimizi çocukluktan beri tanıyoruz. İlk vokal ile metal barında tanışıldı ve birkaç kadro değişikliğinden sonra ilk kasetimiz olan Live Necromansy yayınlandı. İlk kasetteki şarkılar canlı performansımızdan alındı. Sonrasında ilk stüdyo kaydımız olan 'Beyound Cosmic Boundaries'i yayınladık. Yine bu kayıttan sonra vokal değişikliği oldu ve vokalde Leatherdemon gruba dahil oldu.

Grup elemanları aslen nereli? Hepiniz aynı şehirde mi yaşıyorsunuz?
Leatherdemon dışında hepimiz Inssbruck/Tirol veya çevresinde kasabalardanız. Leatherdemon aslen Bosna'nın Lukavac isimli bölgesinden ama birkaç yıldır o da Innsbruck'da yaşıyor.

Biraz diskografinizden bahsedebilir misiniz?
Önceden de söylediğim gibi şuanda toplam iki tane yayımlanmış albümümüz var. Bunlar Live Necromansy ile Beyound Cosmic Boundaries. Canlı performansımızı içeren kasetten 150 adet kopya yapılmıştı ve hepsi satıldı. İkinci stüdyo albümümüz de şimdiden 300 adet civarında sattı.

Şarkı sözlerinizde neleri konu alıyorsunuz?
Şarkı sözlerinde Persekutor korku temalarını içeren film ve kitaplardan yola çıkıyor. Leatherdemon'un konsepti ile daha çok savaş ve metal-cult temalarını içeriyor.

Şuanda yeni bir albüm üzerinde çalışıyor musunuz?
Şuanda birkaç stüdyo kaydı planımız var. Büyük ihtimalle bir grupla split olma ihtimali var. Şuanda hazırda birkaç şarkımız var ve daha fazlası için de çalışıyoruz.

Logonuzu ve diğer tasarımlarınızı kim yaptı?
Logomuz vokalimizin arkadaşı olan Misanthrone Graphics tarafından yapıldı. Ona burdan desteği için tekrar teşekkür ediyoruz. Live Necromansy'de Gustavo Dore'nin bir resim çalışmasını kullandık ve Beyound Cosmic Boundaries'de ise Halseycult tarafından yapıldı. ( Halseycult Toxic Holocaust ve birçok grubun daha tasarımlarını yaptı )
Layout'u kendimiz tasarladık ve yeni resimler ise Gabriela Lukasser tarafından çekildi. Ona da buradan çok teşekkür ediyoruz.

Coffin Slave ile olan anlaşmanız hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Önceden Destruktion Records tarafından destekleniyordunuz. Bu değişimin nedeni nedir?
Coffin Slave ile anlaşma aslında henüz tam yapılmadı hala Hushy'den bir cevap almadık. Hushy,eğer şuanda bunu okuyorsan, biraz çabuk ol,acelemiz var! Ve diğerleri için de şunu iletiyorum : Hala daha anlaşma yapmak için bir şirket aramaktayız. Destruktion Records'a da çok şey borçluyuz bize çok destek oldu ve hala olmaya devam ediyor.O olmasaydı bu kadar hızlı şekilde ülke dışında da tanınıyor olmazdık. ( Ona da teşekkür ediyoruz,sen süpersin!)

Grup ile hiç turladığınız oldu mu? Olmadıysa gelecekte böyle planlarınız var mı?
Şimdiye kadar sadece tek konserlerimiz oldu ama yazın eski Yugoslavya'ya küçük bir tur planlıyoruz. Bunun dışında Almanya veya Hollanda'da da sahneye çıkmak isteriz. Tabiki oradaki organizatörlere bağlı,bizi davet etmeleri gerek! Yemek,içecek ve konaklama bir de yol için birazcık benzin parası alıyoruz,özellikle uzak mesafelere.

Grup elemanların başka çaldığı gruplar veya yan projeleri var mı?
Persekutor'un başka projeleri var. Bunlar black metal projesi olan 'Circle Of Shadows' ve black/heavy metal projesi olan Cursed Midnight.

Başka bir grupla split planınız var mı?
Kesinlikle çünkü her zaman başka bir grupla çalışmak mükemmel birşey ve bence iki grubun da kendisini daha çok duyurma şansı oluyor.

Röportaj için teşekkür ederim. Tam destekteyiz.
Biz sana ve okuyucalara desteği için teşekkür ederiz. Heavy metal'i desteklemeye devam edin!


Yazar: HellishSinner
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 379 oy)


 
BLACK OMEN - VIDEO Röportajı  OHOL YEG & KARANLIK Röportajı  EDGEFLAME Röportajı  KRAANIUM Röportajı  ZİFİR Röportajı 


ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions