VIIEDEN RÖPORTAJI (Nisan 2013)


VIIEDEN

Merhaba, öncelikli olarak şu sıralarda Suriye'de durumların karışık olduğunu biliyoruz, nasıl gidiyor, hayat şartları, vaziyetler? Kısaca kendinizden söz edebilir misiniz ?
Viieden olarak Suriye'den herkese selamlar, Death Metal yapan bir grubuz, durumlara geçecek olursak eğer bildiğiniz gibi her geçen gün daha da karmaşık ve kötü bir duruma yol açıyor. Bu güzel ülkede her şey daha zor ve umarım sonunda huzur ve barış sağlanabilir.

Grubun kuruluşu nasıl oldu, Viieden isminin özel bir anlamı var mı bizlere biraz bahsedebilir misin?
Aslında VII ve Eden kelimelerini ayrı olarak değerlendirebilirsin, Mitolojide Yedinci Cennet olarak isimlendiriliyor, Cennetin uzak ve ulaşılamaz noktası... Grup nasıl başladı sorusuna ise Hazem 2007 yılında müzikle ilgili bir şeyler yapmak istiyordu, bir çok şey denedi, bir çok isim koydu ve son olarak Viieden isminde kararkıldı. Fadi'nin gruba davulcu olarak katılması ile birlikte bir rüyayı gerçekleştirme adına adımları attık, zaman ilerledikçe bunun gerçeğe dönüştüğünü gördük.

Biliyoruz ki Suriye'de bu müziği icra etmek oldukça güç, yurt dışına açılma planlarınız var mı?
Bir kaç parça kayıt etmeden önce yurt dışında çalabilme imkanımız çok zordu. Fakat parçaları yayınladıktan sonra böyle bir hayalin gerçekleşebileceğini daha da güçlü bir şekilde hissetmeye başladık. Şu an için yakın gelecekte böyle bir ihtimal bulunmaması ise işin üzücü kısmı. Ama bu rüya bir gün gerçekleşecektir.

Son yıllarda Suriye'den bir çok grubun ismini duyar olduk, bir piyasa oluştu mu ?
Eulen, Netherion, Anarchadia grupları aklıma gelen ilk isimler, müzikal olarak piyasamızın geliştiğini ve bir kitlenin oluştuğunu belirtebilirim. Abidetherin ise Hazer'in diğer projesi ve Black Metal çalıyor.

Grindbor Records ile bir anlaşma sağladınız ve albümünüzü yayınlayacağınızı okudum, bu firma hakkında ve yeni parçalar hakkında bizlere bilgi verebilir misin?
Grindbor Records ile bir albüm anlaşması yaptık ve çıkışı için planlamamızı gerçekleştirdik. Şu ana kadar albümün oldukça sağlam olduğunu söyleyenler oldu,8 parçadan oluşuyor ve bu parçalar için oldukça uğraştık. Zaman içerisinde etkilendiğimiz tüm müzik tarzlarından etkileşimleri hissedebileceğiniz bir albüm ortaya çıktı. Grindbor'daki elemanları uzun zamandır tanıyorduk, böyle bir firma fikirlerini ortaya attıkları için bizde onlara albümümüz konusunda yardımcı olup olamayacaklarını sorduk, şu ana kadar her şey iyi gidiyor.

Facebook, Twitter, Soundcloud gibi sosyal ağlardan gelen fanlarınız bulunuyor, sizce fan kitlesinin etkilenmesini sağlayan bu ağlar size nasıl bir yardımda bulundu, fanlar sizin için ne derece ön sıradalar ?
Evet internet sayesinde tüm dünyada bir çok kişiye ulaştık. Yayılmaya devam ediyoruz, halen yeni bir grubuz, fanatiklerimize gelirsek bu camiada en önemli şey olduklarını belirtebilirim. "Bu işi sevdiğimiz için yapıyoruz ve bu yüzden varız ,kendimiz gibiyiz" diyoruz.

5 yıl sonra kendinizi nerde görmek isterdiniz?
Turne yapmayı hayal ederiz özelliklede Vital Remains 'in alt grubu olursak, gerçekten dehşet olurdu !

Grubunuzu ilk kez keşfedecekler için onlara aktarmak istediğiniz mesajı alabilir miyim?
Sadece destek versinler, bunu istiyoruz. Şu ana kadar bizleri dinleyen herkese minnettarız. Grindbor Records ve Extreminal Webzine’e bu olanakları bizlere sağladıkları için teşekkür ederiz...


Yazar: Battlepig, Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 326 oy)


 
OHOL YEG & KARANLIK Röportajı  EDGEFLAME Röportajı  KRAANIUM Röportajı  ZİFİR Röportajı  YAŞRU Röportajı 


DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''   HYPERDONTIA ''Nexus of Teeth''   CARNATION ''Chapel of Abhorrence''   KRISIUN ''Scourge of the Enthroned''   OHOL YEG/KARANLIK split'' We Despise the Crescent''   CEMETERY URN ''Barbaric Retribition''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions